Pendik Honeywell Kombi Petek Temizleme Bakım Servisi

Pendik Honeywell Kombi Petek Temizleme Bakım Servisi

Pendik Honeywell Kombi Petek Temizleme Bakım Servisi ; Kullanım yılına bağlı olarak kullanılan suyun özelliklerine, sıcaklığına, oksijene göre ısıtma sistemleri içerisinde kireç, kışır, tortu , balçık ve çamurlaşma olur. Özellikle çamurlaşma yerden ısıtma sistemlerinde daha fazla olarak yaşanır. Zamanla oluşan bu maddeler, ısıtma sistemlerinde, ısınma sorunlarına, iyi ısınamama ve pahalı ısınma sorunlarına sebep olurlar. Oluşumların ısıtma sisteminde meydana getirdiği olumsuzluklar çıkmaktadır. Isı sirkülasyonunu tam olarak yapamadığından dolayı ısı sorunları oluşmaktadır.

Pendik Honeywell Kombi Petek Temizleme Bakım Servisi şirketimiz bu tür sorunlara teknolojik çözüm sunmaktadır.

  • Peteklerde ısının her yere aynı verimle dağılamaması, özellikle peteklerin alt kısmında oluşan tortular nedeni ile alt tarafların ısınmaması ve bazı radyatörlerin hiç ısınmaması gibi sorunlar oluşur. 
  • Yerden ısıtma sistemlerinde çamurlaşma ve tortulaşma nedeniyle, tıkalı boruların geçtiği alanlarda ısınmama sorunları oluşur. 
  • Tesisat ve peteklerde oluşan kirliliğin kombiye taşınması sonucunda, pompa ve eşanjör sorunları yaşanır.
  • Kireç ve tıkanma nedeni ile eşanjörün istenilen sıcak suyu üretemez.   Kir ve tortu nedeniyle, kombinin 2-3 dakika zarfında yüksek dereceye ulaşıp kendini kapatması sonucu sirkülasyon yapılamaz. 
  • Sistemin çürümesi, yerden ısıtma borularında çatlakları oluşturur.

Sonuç : Daha fazla doğalgaz faturası, büyük tamir masrafları ve ısınma sorunları oluşur.

YERDEN ISITMA TESİSATI TEMİZLİĞİ VE BAKIMI

Yerden ısıtma sistemleri her sene kışa girmeden önce temizlik işlemi yapılmalıdır. Yerden ısıtma sistemindeki borularda tortulaşma meydana geldiği için bu tür sistemlerde borularda ısı alışverişini ve suyun akışını zorlaştıracak derecede kireçlenme ve çamurlar oluşur. Bu tür sistemlerin temizlenmesini profesyonel ekibimiz ile bu işe özel makinaler ve kimyasallar ile temizliyoruz.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Nitelikli bir temizlik işlemi yaklaşık 1- 1,5 saat sürer. Bu süre içerisinde yapılan işlemler öncelikle tesisatın içerisi temiz su ile yıkanır. Bu yıkama işlemi makine yardımı ile yapılmaktadır. Yıkamanın ardından bu çamurlaşma ve tortuların tesisat borularının içinden tamamen atmak için kimyasal ve makine kullanılır.

Yerden ısıtma sistemlerindeki aşırı çamurlaşmayı mobil sistem temizleme makinemiz ile temizliyoruz. Her odaya ayrı ayrı giden boruları tek tek temizliyoruz. Temizlik işlemini makine ile yaptığımız için boruların içerisinde çamur tabakasından eser kalmıyor. Bu işlemi ayrıca kimyasalla yaptırmak isteyen müşterilerimiz için özel kimyasal ile temizlik yapılabiliyor. Bu kimyasal borular içerisinde biriken kireç, su taşı ve benzeri maddeleri yok eder. Rem-ar tesisat radyatör ve yerden ısıtma temizlik fiyatımız şuan kampanyalı olduğu için kaçırmayın. 120 metre kareye kadar temizlik fiyatımız sabittir. Zaman içerisinde petek tıkanır. Bu durum yeterli derecede ısınmama sorunlarına neden olur.

Yüksek ısı elde etmek için her sene radyatör temizliği (bakımı) yapılmalıdır. Kombi den yüksek ve yeterli verimi alır yaklaşık % 30 yakıt tasarrufu sağlarsınız.

Petek Temizliği Zamanı Geldiğini Nasıl Anlarız ?

Belirtileri genellikle peteklerin alt kısımlarının soğuk olması özellikle son radyatörün yani kombiye en uzak olan peteğin den alt kısmını elle yoklayın üstüne bakın aynı sıcaklık seviyesi hakim değilse ısının dolaşım sağlamasını engelleyen pislikler var demektir. Pek çok kişi bireysel olarak petek temizleme işlemi yapmaya çalışmaktadır ancak bireysel olarak tam anlamıyla temizlik işlemi yapılamaz . Bazı bireysel tesisat temizleme uygulamaları şöyledir , kimisi peteğin için deki havayı alarak oradan çıkan kirli su ile temizlik olacağını sanır , kimisi tahliye vanasını açarak suyu tamamen boşaltarak temizleme işlemi yapılacağını sanır bunların hepsi yanlış uygulamalardır.

Doğru olan kaliteli bir kimyasalla peteklerin içindeki partikül , çamur ve çeşitli maddeleri temizlemek için kimyasal ayrıştırıcı kullanımı radyatör temizleme işlemin en önemli faktörüdür . Devamı da en az solüsyon kullanımı kadar önemli çünkü bir yanlış işlemde kombi bozulabilir , basınç filtreleri tıkayabilirsiniz .

Pek çok internet kullanıcısı petek temizliği işleminin içeriğinden çok petek temizleme fiyatlarını araştırmaktadır. Bir düşünmek gerekirse ucuz olan kaliteli midir ? Ucuza yaptırdık peki ya bir işe yaramaz sa ? Verilen ucuz paranın ne değeri olacak ?

Petek temizliği yaptıracağınız firmada arayacağınız özellikler neler olmalıdır?
  1. Firma bir çok iş mi sadece petek temizliği servisi mi veriyor .
  2. Firmanın çapı nedir ? Bölgesel mi yoksa servis ağı geniş profesyonel bir firma mı ?
  3. Taşeron firma mı kullanıyor yoksa temizliği bizzat kendi elemanları mı yapıyor ?

Petek temizliği kış aylarında soğuklardan korunmak ve soğuk nedeniyle hasta olmamak için mutlaka yaptırılması gereken bir tesisat işidir. Petekleri nasıl temizlerim kendim petek temizliği yapabilir miyim diyenler için biraz bilgi verelim.

Kalorifer peteklerini nasıl temizlerim, petekleri kendi başınıza tam anlamı ile temizlemek için yapmanız gereken petekleri sökerek içlerini yıkamaktır. Ama bunu yapmadan önce peteklerin içlerindeki suyu boşaltmanız gerekir. Bunun için ise peteklerin ana vanası olan ve genelde banyoda bulunan vanaları açmanız gerekir. Bu vanayı açınca petekler içerisindeki su çıkacaktır.

Daha sonra ise peteklerin yanlarında bulunan vanaları kapatarak, peteklerin yanlarında bulunan kilitlerin açılması gerekir. Bu kilitleri açtıktan sonra peteği yerinden çıkartabilirsiniz. Petekleri yıkanabilecek uygun bir alana taşıdıktan sonra ise hortum yardımı ile peteklerin içerisine tazyikli su verin. Bu su yardımı ile peteklerin içlerini temizleyerek bütün atıklardan kurtulabilirsiniz.

Daha sonra ise aynı şekilde petekleri yerine takarak kilitlerini kapatıp, vanalarını açıp kullanıma hazır hale getirebilirsiniz. Petekleri uygun şekilde yerleştirdikten sonra ise kombiden su vanasını açıp peteklerin içlerine suyun dolmasını sağlamalısınız. 

Pendik Honeywell Kombi Petek Temizleme Bakım Servisi İletişim

İlgili telefon numaralarımızdan 7/24 bize ulaşabilirsiniz. Kombi servisi almak için Pendik Honeywell Kombi Petek Temizleme Bakım Servisi adresinizde hızlı ve kaliteli hizmet verir.


0507 766 44 30
SERVİS YETKİLİSİ
Müşteri Temsilcisi
0507 766 44 30
ÇALIŞTIĞIMIZ MARKALAR
Pendik Vaillant Kombi Bakımı Pendik Demirdöküm Kombi Bakımı Pendik Protherm Kombi Bakımı Pendik Buderus Kombi Bakımı Pendik Altus Kombi Bakımı Pendik Bosch Kombi Bakımı Pendik Alarko Kombi Bakımı Pendik Airfel Kombi Bakımı Pendik Baymak Kombi Bakımı Pendik Ferroli Kombi Bakımı Pendik İmmergas Kombi Bakımı Pendik Eca Kombi Bakımı Pendik Ariston Kombi Bakımı Pendik Auer Kombi Bakımı Pendik Viessmann Kombi Bakımı Pendik Aeg Kombi Bakımı Pendik Alpha Kombi Bakımı Pendik Arçelik Kombi Bakımı Pendik Aura Kombi Bakımı Pendik Banica Kombi Bakımı Pendik Baxi Kombi Bakımı Pendik Baykan Kombi Bakımı Pendik Beko Kombi Bakımı Pendik Beretta Kombi Bakımı Pendik Berussa Kombi Bakımı Pendik Blowtherm Kombi Bakımı Pendik Blyss Kombi Bakımı Pendik Brötje Kombi Bakımı Pendik Buhara Kombi Bakımı Pendik Carrier Kombi Bakımı Pendik Daxsom Kombi Bakımı Pendik Dolcavita Kombi Bakımı Pendik Electrolux Kombi Bakımı Pendik Emko Kombi Bakımı Pendik Etna Kombi Bakımı Pendik Falke Kombi Bakımı Pendik Fellini Kombi Bakımı Pendik Ferrili Kombi Bakımı Pendik General Electric Kombi Bakımı Pendik Honeywell Kombi Bakımı Pendik Hoover Kombi Bakımı Pendik İhlas Kombi Bakımı Pendik Isısan Kombi Bakımı Pendik Isısan Kombi Bakımı Pendik Lambert Kombi Bakımı Pendik Maktek Kombi Bakımı Pendik Merloni Kombi Bakımı Pendik Raks Kombi Bakımı Pendik Royal Kombi Bakımı Pendik Rubenis Kombi Bakımı Pendik Samsung Kombi Bakımı Pendik Sanica Kombi Bakımı Pendik Sharp Kombi Bakımı Pendik Siemens Kombi Bakımı Pendik Sunny Kombi Bakımı Pendik Süsler Kombi Bakımı Pendik Termikel Kombi Bakımı Pendik Termodinamik Kombi Bakımı Pendik Termostar Kombi Bakımı Pendik Termoteknik Kombi Bakımı Pendik Toshiba Kombi Bakımı Pendik Vestel Kombi Bakımı Pendik Yetsan Kombi Bakımı Pendik Zen Kombi Bakımı Pendik Sanika Kombi Bakımı Pendik Daikin Kombi Bakımı
İLETİŞİM BİLGİLERİ
0507 766 44 30
SOSYAL MEDYA
Pendik Kombi Servisi Facebook Pendik Kombi Servisi Twitter Pendik Kombi Servisi Google